Twoje źródło informacji o akcesoriach do telefonu

Ponowne przyklejanie szkła hartowanego na telefon - czy można?

Użytkowanie telefonu często może się wiązać ze zniszczeniem ekranu. To naturalna sprawa – każdy używany przedmiot prędzej czy później ulegnie degradacji, jednak mimo tego, warto zadbać o to, aby wydłużyć czas użytkowania. Ekran jest najbardziej newralgicznym miejscem każdego smartfona, dlatego dobrze jest zatroszczyć się o jego dodatkową ochronę. W tym przypadku nieocenioną pomocą jest szkło hartowane! Co jednak, kiedy zostało źle naklejone lub się zniszczyło?

Dosłownie każdy użytkownik smartfona powinien zaopatrzyć się w szkło hartowane, jest ono tarczą przed upadkami z większej wysokości i uderzeniami w wyświetlacz – kilkadziesiąt złotych za szkło potrafi ochronić ekran warty dziesięć razy więcej! Co prawda zniszczy się przy uderzeniu, ale telefon wyjdzie z opresji cało.

Należy jednak przestrzegać się montowania szkła w sposób nieprawidłowy. Źle naklejone szkło hartowane, będzie pod swoją taflą posiadać pęcherze powietrza, które zwyczajnie nie będą prezentowały się dobrze. To nie wszystko, ponieważ luz między szkłem, a wyświetlaczem obniży odporność przed upadkami.

Czy w razie pomyłki, można ponownie przykleić szkło na dany wyświetlacz? Zależy to zazwyczaj od tego, jak długo owe szkło jest już na ekranie. Kiedy jednak jest to bardzo krótki czas, można sobie pozwolić na naprawienie swojego błędu. Po dłuższym czasie klej będzie mocniej zawiązany, a przez to szkło hartowane najpewniej złamie się podczas ściągania. Jednak zaraz po naklejeniu, w przypadku występowania pęcherzy powietrza, można owe szkło delikatnie podważyć i wąskim przedmiotem usunąć pyłek, ponieważ to jest najczęstszy powód powstawania bąbli. Co jednak, kiedy zostało umieszczone krzywo? Jak ponownie przykleić szkło hartowane na telefon?

Trzeba (na przykład paznokciem) podważyć szkło i ów paznokieć przesuwać wzdłuż brzegu, delikatnie unosząc go do góry. Szkło powinno ustąpić i unieść się. Trzeba przy tym najbardziej uważać na to, by się nie złamało, ale też na to, by nie dotykać wewnętrznej części szkła, ponieważ np. dotknięcie palcem sprawi, że nie przyklei się ono dobrze z powrotem. Podczas ściągania nie wyginać zbytnio szyby, ponieważ może się ona odkształcić i ponowne przyklejenie nie będzie możliwe.

Warto jednak zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu kupno nowego szkła hartowanego. Nie kosztuje ono sporo, dlatego tym bardziej warto przemyśleć tę opcję – przynajmniej nie będzie ono odkształcone lub zabrudzone. Przy wyborze odpowiedniego modelu, należy kierować się konkretnym smartfonem, a także tym, by szkło miało twardość 9H na 10 w skali Mohsa (to najlepsza twardość szkła na rynku). W celu uniknięcia pomyłki podczas przyklejania, warto się udać do specjalisty lub poprosić o pomoc znajomego, który ma doświadczenie w tym temacie. Przydatne mogą też się okazać poradniki w internecie.  

Subskrybuj Nasz Newsletter!

Akcesoria do telefonu, które warto zabrać ze sobą w podróż!

Niedługo wybierasz się w podróż? Zamierzasz aktywnie spędzić ten czas? Chcesz przez cały wyjazd mieć dostęp do swojego telefonu? W takim wypadku na pewno przydadzą Ci się różne akcesoria do telefonu [...]

CZYTAJ

Ranking brokatowych etui do telefonu! Sprawdź nasze opinie

Od pewnego czasu szukasz odpowiedniego etui dla swojego telefonu? Chcesz zaopatrzyć się w produkt dobrej jakości, który posłuży Ci przez długi czas? Cenisz sobie wyjątkową estetykę i lubisz odznaczać się ze swoim telefonem? [...]  

CZYTAJ